Online vadászTanfolyamok

Az online vadásztanfolyamok lehetősége jogszabályváltozás miatt MEGSZŰNT!

Jelenleg személyes jelenléttel zajlik az oktatás, melyhez online segédletet biztosítunk. A segédlet nem pótolja a hiányzott órákat.

Az alábbi oldalon található információk a régebbi online típusú képzésünk és az e-Learning rendszerünk bemutatására szolgál.

A képzés védnökei

Bodrogi Gyula,

a Magyar Vadászok Nagykövete

Reviczky Gábor,

a Magyar Erdők Nagykövete,
volt tanfolyami hallgatónk

Online Vadásztanfolyam

A legkényelmesebb és leghatékonyabb vadászképzés!

Az összes vadászvizsgára felkészítő tankönyv és tanagyag elérhető az e-Learning rendszerünkben.

Telefonról, számítógépről, bármikor és bárhonnan visszanézheti az előadásokat. Az élő előadások alkalmával kérdezhet tanárainktól, akik külön segítik a vadászvizsgára történő felkészülést.

Elméleti tananyag videók formájában

Élő konzultációk a tanárokkal

Gyakorló modulok a vadászvizsga minden részéhez

Felhívjuk figyelmét, hogy jogszabályváltozás miatt az online vadásztanfolyamok lehetősége megszűnt.

A 100 órás tanfolyam elméleti foglalkozásainak 70 órája távoktatás online  formában lehallgatható, és teljesíthető.

A gyakorlati foglalkozás (lőtéri gyakorlás, vadászterületi gyakorlat, elsősegélynyújtás) 30 órában történik az elméleti előadások lehallgatását követően. A hallgató ez után kaphat igazolást, és jelentkezhet vizsgára.

Az online előadások bármikor, utólag is visszahallgathatók a Vadászképző Kft. e-Learning felületén. Továbbá ez a felület nyújt segítséget a vizsgára való felkészülésre és gyakorlásra is.

A vadásztanfolyam gyakorlati része során 4 település közül is választhatnak hallgatóink: Szuhafő, Sümeg, Csákvár, Túrkeve

Jogszabályváltozás miatt megszűnt.

Online Előadások

Az online vadásztanfolyam során a tananyagot bármikor, bárhonnan elérheti. A vadászvizsgára felkészítő tanfolyam tananyagait stúdió minőségben, videós formában rögzítettük, melyekhez a tanfolyam indulásakor hozzáférést biztosítunk.

Élő, online konzultációk

Az online vadásztanfolyam alkalmával folyamatosan lesz lehetősége élőben kérdezni a tanáraitól.

Vizsga gyakorlás

Az e-Learning felületünk lehetőséget biztosít a vadászvizsga minden részének a gyakorlásához. Az e-Learning segítségével a hallgatóink könnyedén elsajátíthatják a vadászati idényeket, megtanulhatják a szóbeli tételeket, begyakorolhatják a tesztkérdéseket és a képfelismerést is.

A vadászvizsgát megelőző kötelező tanfolyamról és vizsgáról szóló 126/2013. (XII.17.) VM rendelet alapján kötelező a vizsgát megelőzően tanfolyami képzésen részt venni. Ez lehetséges távoktatási formában is.

A 100 órás tanfolyam elméleti foglalkozásainak 70 órája távoktatás – online – formában is lehallgatható, és teljesíthető.

A gyakorlati foglalkozás (lőtéri gyakorlás, vadászterületi gyakorlat, elsősegélynyújtás) 30 órában történik az elméleti előadások lehallgatását követően. A hallgató ez után kaphat igazolást, és jelentkezhet vizsgára.

Az online előadások bármikor, utólag is visszahallgathatók a Vadászképző Kft. e-Learning felületén. Továbbá ez a felület nyújt segítséget a vizsgára való felkészülésre és gyakorlásra is.

Amennyiben a távoktatásban részt akar venni, a következők a teendői:

1. Töltse ki a jelentkezési űrlapunkat. Ezt követően megküldjük Önnek a képzési szerződést.

2. Oldja meg az otthoni távoktatáshoz szükséges technikai feltételeket! (internetkapcsolat, telefon/számítógép)

3. Küldje vissza az e-mailben mellékelt képzési szerződést aláírva, és 1 példányt visszaküldünk Önnek!

4. Utalja át a képzési díjat a szerződésben megjelölt számlaszámra, a képzés díja : 170.000 Ft!

5. Ezek után tudjuk a képzésbe regisztrálni!

6. Hallgassa le a tematika szerinti előadások legalább 80%-át!

Az elméleti előadások után gyakorlati képzéssel zárul a tanfolyam. Ezt követően a hallgatókkal és az OMVK helyi szervezeteivel egyeztetve vizsgaidőpontot ajánlunk.

A tanfolyam általános leírása

Bársony István sorai

„Vadásznak lenni nagy öröm, kimondhatatlan gyönyörűség. Egyértelmű az egészséggel: a jó étvággyal, a mély álommal, a tele tüdővel való lélekzéssel: egyértelmű a lelki egyensúlylyal, a bátorsággal, a férfias erővel. Az igaz vadász mind szereti a természetet, s aki ezt az istenalkotta szépséget szereti, az rossz ember nem lehet.

Minden baj, minden nyomorúság megsokszorozódik a testi gyöngeség és petyhüdtség által. És minden veszedelem csak félakkora, ha elég erős hozzá az ember, akire rászakad. A test edzése az önérzet emelése. S aki vadász, – igazi vadász, – az csupa edzés, csupa önérzet. De „igazi” legyen! Kitartó és fegyelmezett. Értse a dolgát és ne süllyedjen arra a gyarló színvonalra, ahol a közönséges vadpusztítók vannak, akiknek mindenkor mellékes a „hogyan”, s csak az a főkérdés előttök, hogy „mennyi”. Akik tudniillik nem abban lelik örömüket, hogy minél vadászosabban vadászszanak, hanem hogy minél bizonyosabb legyen számukra a „pecsenye”, ha mindjárt tilos is. Vadászni tudni kell. Ezt a tudást pedig nem adják ingyen. Temérdek fáradság, rengeteg megfigyelés és ezek alapján szerzett tapasztalat teszi az igazi jó vadászt…”

„…Ezért aztán valóságos áldás, ha van az embernek olyan vadászbarátja, aki előre figyelmezteti sok mindenre, aki a maga tudását szép tanítások alakjában a kevésbé gyakorlott vadász emlékezetébe is szívesen bevési, aki maga teljesen megbízható, s így minden követője nyugodt lehet az iránt, hogy ha neki szót fogad, nem vallja sem kárát, sem szégyenét. „

Bársony István

Bársony István klasszikus vadászíró előző gondolatai ma is érvényesek. Vadászni tudni kell. De hol vannak azok a tapasztalt, jó vadászbarátok, akiknek a segítsége nélkül ennek a tudásnak a megszerzése lehetetlen? Persze sokan vannak, de a szerencse és a véletlen körülmények játéka folytán nem minden kezdő, tanulni vágyó vadászt (jelöltet) ajándékoz meg ilyen segítő vadásztárs barátságával a sors.

Pedig e nélkül nem hogy a vadászat alapjait lehetetlen megtanulni, de a vizsgára sem lehet megfelelően felkészülni.

Az itt ajánlott oktatási módszer ezt a hiányt pótolja:

A vizsgára való felkészülés folyamatában a gyakorlatban, vadászterületen, szakemberek segítségével tanulják meg a résztvevők a vadászat alapjait.

Az oktatás tematikája a „Vadászati Ismeretek” c. és a "Vadásziskola" c. tankönyvre épül. A tananyagnak azokat az elméleti részeit, amelyek előadások útján és otthoni önképzéssel jól elsajátíthatóak, hagyományos módon oktatjuk a képzőhelyeken.

Az elméleti képzést követi a gyakorlati oktatás, amelyet bentlakásos formában, különleges rendeltetésű oktatási célú vadászterületen szervezünk, Szuhafőn. A terület egy olyan tipikus hegyvidéki modell terület, ahol kitűnő lehetőség adódik a gyakorlati képzésre. A 4000 hektáros területből 800 hektár kifejezetten oktatási célokat szolgál, és biztosítja a vadászjelöltek oktatásának a helyszínét.

A magaslesek nagyméretűek, egyszerre négy tanuló végezhet róluk megfigyelést.

A 8 km-es gyakorló cserkelőpálya az egyéni nagyvadvadászat során előforduló balesetveszélyes szituációkat mutatja be úgy, hogy a vadászható vadfajok élethű makettjeit ilyen helyzetekben észleli a tanuló. „Vadászati döntési helyzetbe” hozzuk az előtte álló vad elejthetőségével (bírálat, minősítés), illetve a lövés leadásának lehetőségével, vagy kizárásával kapcsolatban.

A cserkelőpályán történő cserkelést a tanuló egyedül, önállóan végzi. Távcső, cserkelő bot, toll és jegyzet a „fegyvere”. A cserkelőpályán történő 3-4 órás kemény cserkelés közben húsz vadat lát természetes környezetükben és a minősítéssel, valamint a lövés biztonságával kapcsolatban hozott döntését, észrevételét feladatlapon kell rögzítenie, amit később az oktatókkal fog kiértékelni. A cserkelőpályán történő cserkelés közben figyelemmel kell lennie a vadászatot befolyásoló környezeti hatásokra, ( időjárás, szél, szag, terepviszonyok, stb), elemeznie kell a különféle, a vad jelenlétére utaló nyomokat, csapákat, egyéb jeleket.

A feladatot a tanulók nagy érdeklődéssel és örömmel hajtják végre, hiszen az önálló vadászat élménye megérinti őket. Ennél is izgalmasabb azonban az oktatókkal és a helyi vadászokkal folytatott valódi vadászaton való részvétel (cserkelés, les, barkácsolás,), ahol a tanuló természetesen csak kísérő lehet. Ezek a vadászatok alkalmasak arra, hogy megfigyeljék, megtanulják mindazt, amit a vadászatra való felkészüléstől a vadászaton és a teríték készítésen át a vadászavatásig tudni kell.

Az oktatás tapasztalatai kedvezőek. A tanfolyami felkészítés a hallgatók számára a megtanult anyagon kívül valódi vadászati élményt is nyújt. A jelöltek a tanulás folyamatában megtapasztalták, hogy vadászni valóban nagy öröm, de közben azt is megtanulták, hogy rendkívüli felelősség is.

ŐK MÁR VILÁGOSAN LÁTJÁK: AHHOZ, HOGY „TUDJANAK VADÁSZNI” MÉG NAGYON SOKAT KELL TANULNIUK!